See-Think-Do-Care
Het marketingmodel van Google voor een strategische aanpak
Van adverteren op Youtube en Pinterest tot de opkomst van grote marketplaces als Amazon, het aanbod van diverse marketingkanalen en de mogelijkheden daarbinnen blijft maar stijgen. Maar welke wil je inzetten? En waarom wil je dat eigenlijk? En hoe weet je of jouw bedrijf dan succesvol is?
Met het See-Think-Do-Care model van Google breng je de customer journey in kaart. Zo kun je op eenvoudige manier per fase op papier zetten welke kanalen je inzet en welke boodschap daarbij hoort. Zo krijg je grip op je marketingstrategie en ‘knoop’ je de juiste data aan elkaar.
De vier fasen
Wat is een goed moment om dit traject te starten?
- Lancering van een nieuwe website. Je ziet direct of de website voldoet aan alle fasen en maakt deze geschikt voor wat je wilt bereiken met je marketingstrategie. Ook is dit het moment om te zorgen dat alle KPI’s die je wilt meten goed ingericht worden.
- Uitbreiding van de huidige online marketingactiviteiten. Dit is een mooi moment om de huidige activiteiten in kaart te brengen en nieuwe op te starten.
- Uitbreiding van het team of het naar een hoger niveau tillen van een junior of medior medewerker. Samen bepaal je de strategie en je brengt die met het team direct in de praktijk.
Aan de slag!
Gedurende het traject helpen wij jou overzicht te creëren en kansen te ontdekken. We gaan samen op zoek naar een complete en passende online strategie, zodat prospects in alle fasen van de customer journey op de juiste manier kennismaken met jullie merk en zo de kans op conversie stijgt. Het traject kent een looptijd van zo’n 2 maanden waarin we samen de volgende fasen doorlopen:
In de eerste sessie kijken we naar met frisse ogen naar jullie online kanalen. Hoe staat het met de techniek, domeinautoriteit en de content op de site? Daarnaast kijken we ook naar de huidige activiteiten op social media en indien aanwezig ook naar jullie Google Ads-account. Zo krijgen we een eerste indruk en kunnen we alvast ideeën verzamelen voor jullie nieuwe strategie.
Customer journey
Kortom met een See-Think-Do-Care traject zie je meteen waar je business laat liggen als je je te sterk richt op alleen de koopfase. Niet iedere internetter zit in de ‘Do-stand’ en is ‘ready to buy’. Sterker nog, de meesten zitten waarschijnlijk in de See- of Think-fase en hebben behoefte aan informatie. Vertaal je marketingstrategie daarom naar alle vier fasen van de customer journey en biedt content aan waar (be)zoekers in de betreffende fase behoefte aan hebben.
Werken met See-Think-Do-Care betekent dat je met budgetten moet schuiven en minder snel harde resultaten ziet, maar het voorkomt omzetverlies op de lange termijn. Je kiest voor een groeistrategie waarmee je je potentiële klanten op de langere termijn sterk uitbreidt. En wie wil dat niet!?
Micromoments
Google heeft een korte, leuke video gemaakt over hoe consumenten zich oriënteren en keuzes maken via de verschillende online kanalen.